Thu 13th Dec 2018


Sunday 18th November 2018. First placed ladies' team and second placed men's team is a great result in such a large and competitive race.

Ladies' A-team: Lorna Russell (1st Female), Susy Perry, Sarah Gurney (2nd F45).

Ladies' B-team: Karen Hazlitt (1st F50), Sonia Rushby, Emma Carter.

Ladies' C-team: Emma Lang, Caroline Carr, Fiona Bolton

Men's A-team: James Moore, Richard Bidgood, Richard Parr, Peter Sansome

Men's B-team: Guy Brayn, Wayne Bevan, Alexander Whiting, Bruce Ayling

Men's C-team: William Hadley, Harry Stow, Miguel Flores, Chris Setters

Jo Curtis was 1st F60 and Jonathan Kane was 1st M75.

So another win for our ladies' A-team sees them stay at the top of their division in the league with quite a comfortable lead. Our ladies' B-team remain top of the table having come first of the teams in their division and the C-team stay third in that same table having finished just one place behind them.
Our gents' A-team finished in a splendid second place so are starting to move up in their table and the B and C teams finished in very respectful second and fourth places respectively out of the teams in their division.

Many thanks to everybody that took part.

Results

Name

Cat posn

Chip Time

Name

Cat posn

Chip Time

James Moore

12

01:17:02

Lorna Russell

1

01:18:47

Richard Bidgood

5

01:17:18

Susy Perry

4

01:27:39

Richard Parr

14

01:17:21

Sarah Gurney

2

01:29:09

Peter Sansome

9

01:19:00

Karen Hazlitt

1

01:29:08

Guy Brayn

34

01:19:55

Sonia Rushby

5

01:33:58

Wayne Bevan

13

01:21:13

Emma Carter

9

01:37:17

Alexander Whiting

52

01:21:55

Emma Lang

22

01:38:57

Bruce Ayling

11

01:23:40

Caroline Carr

13

01:39:49

William Hadley

29

01:24:14

Fiona Bolton

12

01:40:35

Harry Stow

75

01:24:45

Joanna Curtis

1

01:42:57

Miguel Flores

31

01:24:46

Louise Dixon

43

01:46:13

Chris Setters

35

01:25:46

Melissa Callister

13

01:49:22

Edward Gurney

15

01:25:49

Charlotte Sharman

11

02:10:42

Andrew Parkinson

16

01:25:55

Jono Brown

79

01:26:04

David Gaskell

113

01:29:39

Patrick Warburton

117

01:29:59

Andrew Bryson

51

01:30:18

Saul Duck

43

01:33:26

Adrian Haughton

5

01:33:53

Stephen Lowy

51

01:35:11

Colin McManus

186

01:38:53

Martin Davies

28

01:40:00

Steve Cluett

36

01:40:38

Rick Munro

40

01:42:08

Robert Porter

93

01:45:14

David Walker

50

01:46:40

Jonathan Kane

1

01:52:35

Adrian Field

63

01:59:49